Hudba za babku

Nelíbí se vám vysoké ceny nebo jako mně diskriminační politika i-legalne.cz? Mám pro vás jeden tip: AllofMP3.com. Jedná se o obchod s hudbou, kde najdete tisíce alb s podstatně vyšším komfortem, svobodou a nižší cenou. Cena alb se v průměru pohybuje kolem 2$. Ano, čtete dobře, slovy dvou dolaru! Obchod má totiž sídlo v Rusku a tamější zákony mu umožňují odvádět nakladatelstvím podstatně menší částky. U AllofMP3.com to tuším činí 15% z ceny.

Často se na internetu přetřásá téma, jestli to je celé legální. Podle ruských zákonů to očividně legální je. A jelikož platí, že obchod se řídí zákony té země, kde byl uzavřen, a při internetových obchodech se za místo uzavření obchodu považuje umístění serverů, tak prodej tohoto e-shopu s hudbou se řídí ruskými zákony a to i ve vztahu k nám. Druhá věc je, že asi moc peněz nedostane k autorům, 15% není opravdu mnoho. Mně osobně i ceny přijdou docela nízké, osobně považuju za ideální cenu za hudbu z internetu tak dvojnásobek, ale samozřejmě se takto nízké ceně nebráním. Přispíval bych autorům i více, ale dokud budou hudbu nabízet takovým stylem jako na i-legalne.cz, tak u mě mají prostě smůlu.

Samozřejmě Allofmp3.com je vydavatelstvím a obchodům typu i-legalne.cz trnem v oku. Také proto jsou vytvářeny tlaky na Rusko, zvláště teď, když přistupuje do WTO. Není se čemu divit. Allofmp3.com je totiž populární i na Západě. Ve Velké Británii má dokonce 50% podíl na trhu s internetovou hudbou! Rusko se ale do nějakých úprav zákonů nehrne, už kvůli tomu, že to je pro ně velmi výhodný byznys.

Menší cenové srovnání alb na Allofmp3.com a i-legalne.cz:
U2 – How to dismatle an atomic bomb (2004) 43 Kč (Allofmp3.com), 299 Kč (i-legal.cz)
Iron Maiden – A matter od life and death (2006) 59,43 Kč, 299 Kč
Abba – Waterloo (1974) 41,58 Kč, 299 Kč

Cena ovšem není všechno. Rusové také mají mnohonásobně větší výběr. To se projevilo třeba na cenovém srovnání. Několikrát jsem musel opravovat výběr alb, protože i-legalne.cz ty alba prostě nenabízel a nejednalo se rozhodně o nějaké rarity.
Cena a výběr stále není všechno čím AllofMP3.com vyniká. Další je opravdu luxusní výběr formátů a bitratu. Vybrat si můžete z MP3, WMA, OGG, MPC, AAC. Ještě zajímavější je volba bitrate, ta je totiž plně na nás. AllofMP3.com má totiž technologii, která enkóduje hudbu do příslušného formátu a bitrate přímo při stahování, takže vy si vyberete formát a bitrate si zvolíte libovolný.

Není ovšem všechno zlato, co se třpytí. Problémy nastaly při placení. Když jsem dal způsob platby kartou, řeklo mi to, že tato možnost je momentálně nedostupná. Druhou možností bylo nabít si kredit prostřednictvím Allmusic.com, tam byl ale zase problém v tom, že jsem dostal na výběr pouze mezi kartami JCB a Diners. Nevím, jestli je to jen dočasný krátkodobý problém nebo něco, co nefunguje delší dobu. Každopádně nemoci zaplatit a tedy si i stáhnout hudbu je u obchodu hudbu prodávajícího docela zásadní nedostatek.

Pokud tyto problémy vyřeší, AllofMP3.com se stane společně s Magnatune.com pro mě jasnou volbou. Dát přednost hudbě neznámé kvality z P2P před hudbou ve formátu a bitratu, který preferujete, navíc spolehlivě otagované za 40 Kč může už opravdu jenom hlupák nebo totální ignorant.

5 komentářů: „Hudba za babku“

 1. anonymous avatar
  anonymous

  Anonymous writes:Mysim si, ze napriek tomu, ze mam rad P2P siete, nie som hlupak ani ignorant. Autorovi odporucam vazit slova, lebo si o nom zacnem mysliet, ze on sam je hlupak.

 2. Sesivany avatar
  Sesivany

  Pokud má člověk možnost takového servisu za 40 Kč a ještě s tím, že interpret dostane aspoň něco, tak mi přijde opravdu hloupé stahovat to z P2P a za tím si stojím, ať mě považuješ za hlupáka nebo ne. Nehledě na to, že P2P sítě jsou na hranici legality. Stahování je samozřejmě legální, ale sdílení, což je na většině P2P nutností, již legální není (pokud člověk nesdílí jen své výtvory).

 3. Sesivany avatar
  Sesivany

  Já jsem ještě narazil na http://www.mp3sugar.com ale tyto dva obchody mají jen MP3, Allofmp3 vyniká komfortem a technologií, nabízejí jen MP3. Také proto má největší úspěch, který ho asi zahubí, Visa a Mastercard už zablokovali platby k němu pod nátlakem nahrávacích studií.

 4. anonymous avatar
  anonymous

  Davie writes:jj v te posledni pasazi bych volil asi taky jinaci slova… Tech nekolik haliru co dostanou umelci za tvoje stazeni alba jim je stejne u *** Jediny stesti je ze se nenavazis do Warfora 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *