Trpaslicon 2007

Právě jsem se vrátil z Trpasliconu 2007, který se konal v jedné základní škole na Chodově. Jelikož to byla má první účast, nevěděl jsem, co od toho čekat, takže jsem spojil síly s Polovem, který tam nemířil ani tak za Červeným trpaslíkem jako spíše za dvěma "operářema" Trof a Casem. Sešli jsme se na Skalce a oba zjistili, že ani jeden z nás neví, kde to je. To byla chvíle pro Operu Mini, během chvilky jsem se dostal na stránky festivalu – Květnového vítězství 1554, mohlo se vyrazit. Školu jsme chvilku hledali v lese paneláků, zákon chválnosti způsobil, že jsme ke škole došli přesně z opačné strany, než byl vchod, přesto přeze všechno jsme stanuli před nápisem "Zóna spravedlnosti" a hned bylo jasné, že jsme na festivalu britského humoru, sci-fi a fantasy dobře. Hned na začátku jsme vysolili 200 Kč a za to dostali vězeňské číslo, jaký to dobrý obchod 😀 Na čas se ze mně stalo číslo 20073085. S číslem jsme vyfasovali taky program a tak jsme se rozhlíželi, kam zajít. Nakonec jsme se rozhodli pro pro divadelní představením Monty Pythonova Létajícího cirkusu v podání plzeňského undergroundového Medivadla, které se konalo ve školní tělocvičně. Tělocvična byla téměř plná, místo sedadel se sedělo/leželo na žíněnkách, zaznamenal jsem zvýšenou koncentraci dredovaných diváků a mimochodem představení bylo skvělé. Na konci pak nechali kolovat čepici, do které mohli spokojení diváci přihodit nějakou tu zlatku. Docela odvážný počin, protože v našich končinách by se taky mohlo stát, že nejenže se jim nevrátí žádné peníze, ale ani ta čepice 🙂 Na Trpasliconu to však bylo jinak a slušně zatížená čepice se jim vrátila, my jsme se zatím jali hledat Case, který by měl být mezi pořadateli. Rozhodli jsme zeptat člověka, který obsluhoval techniku u scény a dostalo se nám odpovědi: "Tak už jste ho našli", jaké to štěstí, trefili jsme přímo na něj. Jelikož však neměl moc času, rozhodli jsme se hledat Trof, ta měla být podle popisu Case v zeleném roláku a jelikož nám štěstí ten den přálo první pořadatel, kterého jsme potkali, měl zelený rolák 🙂 Trof už se nám věnovala trošku déle a tak jsme chvíli pokecali a dostalo se i na nějaké ty fotky. Jelikož mě Trof postrašila, že docházejí větší velikosti triček, chvátal jsem si jedno koupit.
Čekali jsme na IT Crowd, ale poté, co nám Trof řekla, že jde vlastně jen o sledování dílů, které ostatně již známe, rozhodli jsme se pro Filmové novinky. K těm už se Polov ale nedopracoval a odešel na rande, takže jsem pokračoval sólo. Filmové novinky představoval František "Fuxoft" Fuka. První, co mě zaujalo, bylo, že na počítači, kde byly novinky představovány byl nainstalován Ubuntu Linux, inu Fuka ví, co je dobré. Téměř dvě hodiny pouštěl trailery filmů, které prokládal zasvěcenými komentáři. Dvě hodiny utekly jako nic a na řadu přišel Ivo Šmoldas (znamý například z pořadu Dementi), ten měl vysvětlit lingvistické pozadí nadávek v Červeném trpaslíků. Původně jsem chtěl odejít už dříve, ale řekl jsem si, že chvilku počkám. Ivo Šmoldas sice vyprávěl poutavě, ale nějak se nemohl dostat k původnímu tématu a jelikož už mi žaludek vysílal nouzové signály do mozku, rozhodl jsem se jít a to do nejbližších potravin.Odcházel jsem s předsevzetím, že příští rok musím Trpasliconu věnovat více, třeba ho i absolvovat celý, na tři dny se ponořit do světa sitcomu, sci-fi a fantasy. Program i atmosféra jsou totiž zajímavé.


Filmové novinky Fratiška Fuky a Ubuntu v akci

Více fotografií v mé fotogalerii.

5 komentářů: „Trpaslicon 2007“

 1. wosa avatar
  wosa

  Case nemá rád blesk? :-(?)

 2. Case1 avatar
  Case1

  Cože?Mimochodem mě mrzí, že nebyl čas, ale ta sobota byla obecně hektická. Ostatně, viz report na mém blogu (case.ic.cz). Snad jindy…:/

 3. Sesivany avatar
  Sesivany

  Uvažuju o tom, že bych tam příště dojel na celý víkend i s přespáním (uvidím, jak to bude vycházet), takže snad bude času víc.

 4. Trof avatar
  Trof

  No já jsem byla, mám dojem, taky zrovna v polovině něčeho, asi proto jsem mohla vypadat na začátku tak šokovaně ;)Ale sobota byla taky docela nacpaná, i když se mi podařilo utrhnout se na nějaký program.

 5. anonymous avatar
  anonymous

  Tooomer writes:Prosím Vás, kde se dají sehnat ta božská trička??? Dejte prosím jakékoliv info na cz nebo i cizí web na mail jakysek@seznam.cz Díky díky díky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *