Používáte oss? Podpořte jej!

Prakticky každý dnes používá nějaký ten open source software. Pokud používáte Linux, drtivá většina softwaru, který používáte je s otevřeným kódem. To, že je něco open source, ještě neznaméná, že je to nekomerční. Naopak plno firem open source používá jako obchodní model. Software je komukoliv k dispozici zdarma a firmy se pak živí podporou na něj. Téměř každý oss projekt má ale i svoji nekomerční složku. Tvoří ji dobrovolníci, kteří na projektu pracují ve volném čase bez nároku na honorář. Některé projekty jsou dokonce úplně nekomerční. Právě proto jsou tyto projekty víceméně odkázány na dobrovolné příspěvky.
Naopak v zájmu uživatelů je, aby se projekt zdárně rozvíjel a jeho produkt jim poskytoval lepší a lepší služby. Jednou z možností, jak projektu přispět, je se do projektu zapojit. Pokud člověk nemá čas, schopnosti nebo chuť se do projektu zapojit, ještě má jednu možnost: přispět finančně.
Většina projektů má dnes jednoduché kanály, kudy mohou být zasponzorovány. Většinou informace najdete na jejich stránkách. Mnoho projektů má účet u PayPal a pokud máte účet u PayPal, je to otázka několika kliknutí. Pokud účet nemáte, je to otázka několika kliknutí navíc. Jelikož oss může každý použít zdarma a přitom čerpat benefity, které jsou srovnatelé s komerčními řešeními, vždy tu je prostor poslat nějakou tu korunu na další rozvoj. Já jsem se rozhodl přispět po pěti dolarech na projekty Amarok, Ubuntu a Krusader a s největší pravděpodobností s tím budu pokračovat každý měsíc.

Takže taky zkuste pustit chlupa, ať oss vývojáři nedopadnou jako tento týpek 😀 :

Používáte oss? Podpořte jej!

2 komentáře: „Používáte oss? Podpořte jej!

  1. Sesivany napsal:

    Já příspěvky na OOS neberu jako charitu. Je to pro mě investice do něčeho, co používám a co chci, aby bylo v budoucnu co nejlepší. Navíc OOS je mnohdy jediná šance pro lidi z rozvojových zemí, jak s jejich finančními prostředky používat moderní technologie. V neposlední řadě OOS pomáhá tam, kde by si jinak komerční software dovolit nemohli. Viz. článek, který jsem psal pro LinuxExpres o nasazení řešení Opera+Red Hat na prastaré počítače v organizaci poskytující pomoc lidem s AIDS tuším že v Tanzanii.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.