ČSSD spamuje český Internet

Často nepíšu na blog politicky zaměřené články, ale tentokrát si jeden neodpustím. Nedávno jsem na Živě četl článek ČSSD spamuje diskuze, to je síla! A uvědomil jsem si, že podobnými věcmi je český Internet v poslední době opravdu zaplacený, už několikrát jsem se setkal v diskusích s příspěvky typu: Podívejte se na [odkaz na odsminus.cz nebo tojesila.cz], to už je opravdu moc!
Moc to opravdu je. Je očividné, že ČSSD si po vajíčkové aféře uvědomila, že mezi uživateli Internetu není zrovna populární, a rozhodla se s tím něco dělat. Ostatně výsledek ve Volbách naNETčisto, kde ČSSD získala jen necelých 13 %, je toho jasným důkazem. PR agentury tedy dostaly za úkol získat Internet. Bohužel jednu věc asi ČSSD a její mediální poradci nevzali v potaz a to že nepopularita ČSSD na Internetu ani tak nepramení z dosavadní pasivity této strany v e-marketingu, ale především z toho, že uživatelé Internetu většinou mají mozek.
Úsměvné jsou i stránky, které mají ČSSD napomoci k získání lidí skrze Internet. Tak například článek o Jiřím Paroubkovi z ODSminus.cz:

Předseda ČSSD pan Jiří Paroubek je vnímán veřejností jako slušný a vzdělaný člověk, který zřejmě zasvětí celý svůj život tak náročné práci, jako je v dnešní době politika. Prosadit program jeho strany a zastávat názory většiny lidí v této zemi je velmi těžké a nadlidské úsilí.Vyžaduje to člověka pevného, nezlomného ve svém postoji a úsilí nepodplatitelného a charakterního. To vše jsou vlastnosti Jiřího Paroubka.

Myslím, že dále není třeba číst. Nejdřív se člověk popadá za břicho, pak se diví a nakonec si říká, proboha dyť to už je skoro kult osobnosti, co si v té straně pěstují. Dosadit do textu místo Paroubka Stalina nebo Gottwalda, byl by to ukázkový text propagandy padesátých let.
Stránky ODSminus.cz jsou v tomto velmi čitelné, ostatně i ODS má něco podobného v CSSDprotivam.cz, ale web To je síla se tváří jako seriózní zpravodajský deník. Cituji jeho zaměření:

Zabýváme se především aktuálním děním našich největších politických stran. Naším cílem je informovat a "lidsky" vysvětlovat čtenářům, co se právě děje v naší politice. Poté se mohou svobodně rozhodnout, koho a proč půjdou volit.

Pod hávem objektivity čtenářům servírují zkreslené a lživé informace především o ODS. Pro jistotu za webem nestojí přímo ČSSD, ale nějaká tajemná firma z Japonska. Každému ale musí být jasné, odkud vítr vane.
ČSSD také začala ofensívu na Facebooku, který se stal místem organizace vajíčkovrhačů, tam má totiž ještě menší popularitu a v různých průzkumech se její preference pohybují hluboko pod 10 %. Ve skupině ČSSD můžete narazit na celou řadu uživatelů, kteří jsou uvědomělí, mají pevný názor a odpovědnost k lidu… eh, chtěl jsem říct k společnosti. Škoda, že i trochu zkušený uživatel internetových sociálních sítí může díky několika znakům rozpoznat, že se jedná o umělé uživatele, které pravděpodobně ovládá nějaký PR pracovník.
Ano, toto je moderní způsob propagace strany, která si prostřednictvím svého předsedy neustále stěžuje na nekalé praktiky svých protivníků.

ČSSD spamuje český Internet

One thought on “ČSSD spamuje český Internet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *