Budou české dálnice stavět čínské firmy?

Na iDnes jsem narazil na článek, v kterém se píše, že ministr Bárta bude jednat čínským velvyslancem o možnosti, že by čínské firmy stavěly dálnice. A já říkám: už aby to bylo!

Samozřejmě současní stavitelé dálnic neuvěřitelně křičí, protože by tím mohli přijít o jeden z nejlepších byznysů v ČR. Straší vším možným. Že přijdou čeští lidi o práci, že peníze za dálnice skončí v Číně apod. Jsou to všechno nesmysly. Myslíte si, že čínské firmy s sebou přivezou tisíce čínských dělníků, aby jim tu stavěli dálnici? Nesmysl. Najmou české lidi, případně Ukrajince, Poláky, Slováky,… stejně jako to dělají současní stavitelné dálnic. Myslíte si, že všechny peníze, které stát zaplatí za dálnici, skončí v Číně? Další nesmysl. Čínská firma bude platit české zaměstnance, bude mít české dodavatele (kdo by dovážel beton z Číny?) a bude zde platit daně. Do Číny nakonec odejde jenom část zisku, což jim jenom přeji, pokud tu dálnici postaví o 30 % levněji. Číňani už staví mnohem levnější dálnice v okolních státech – Polsko, Rumunsko,… a já se nemůžu dočkat, až přinesou čerstvý vítr do toho úplatkářského dálničního chlívu. To je to, čeho se současní stavitelé dálnic bojí nejvíc. Že jim někdo nabourá ten jejich velmi výnosný kartel.

Budou české dálnice stavět čínské firmy?

3 komentáře: „Budou české dálnice stavět čínské firmy?

  1. anonymous napsal:

    Lukáš writes:Souhlasím. Lidi mají vžito, že co je čínské to je špatné nebo nekvalitní. Ale toto pravidlo už dávno neplatí. Měl jsem možnost necelé dva roky pracovat v čínsko/taiwanské firmě tady v česku a můžu říct, že tihle lidi jsou do práce tak zapálení, že jednou byli v práci i 36hod v kuse – nastal problém a bylo jej nutné vyřešit, žádný odchod domů. Líbí se mi, jak má nová vláda chuť a konečně i páky postupně bořit zdejší úplatkářské prostředí a doufám, že v tomhle duchu budou nadále pokračovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.