Red Hat na univerzitách – 2011/12

Letos je první školní rok, kdy organizuju kurzy Red Hatu na vysokých školách. Vypsali jsme hned několik kurzů a zájem byl jako vždy velký. Většina byla obsazená během několika hodin, poslednímu to trvalo jen několik dní. Takový zájem mezi studenty je opravdu obdivuhodný vzhledem k tomu, že se jedná o zcela dobrovolné předměty, které jsou vyučovány mimo studijní programy a studenti za ně nedostávají kredity. Celkově nám na škole běží tento semestr tyto kurzy:

  • Python kurz na FIT VUT
  • Ruby kurz na FIT VUT
  • Python kurz na FI MUNI
  • Ruby kurz na FI MUNI (jako jediný běží v režii školy a je součástí kreditového systému, v rámci kurzu však přednášíme a podílíme se na jeho obsahu)
  • Integrace s JBoss na FIT VUT

Celkově je v těchto kurzech přihlášených něco kolem 100. Největší zájem byl na FITu, kde byly oba kurzy zaplněny během chvilky. Např. u Python kurzu každý semestr zájem několikanásobně překračuje kapacitu (loni to bylo čtyřnásobně). Tato čísla by měla být také pošťouchnutím pro vysoké školy. O dané jazyky je zájem mezi zaměstnavateli, proto je učíme, a studenti to také vědí, proto je o ně zájem i mezi němi. Akorát školy si to jaksi neuvědomují a tak holt musíme tak trochu suplovat jejich práci. Jelikož to ale na mnoha školách funguje tak, že o nových kurzech rozhoduje komise složená z garantů stávajících předmětů, pro které by to znamenalo větší konkurenci a méně peněz pro jejich kurzy, nemůžeme se nízké flexibilitě škol divit a pružná reakce na požadavky pracovního trhu tak i nadále zůstává líbivým volebním heslem děkanů a rektorů.

Red Hat na univerzitách – 2011/12

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.