Textarea backup – zálohujte, co píšete

Říká se, že se lidi dělí na 10 skupiny lidí. Jedna zálohuje a druhá bude zálohovat. Všechna důležitá už samozřejmě dávno pravidelně zálohuji. Pořád jsem měl ale problém se ztrátou dat. Především při psaní textů v prohlížeči. Některé webové stránky sice text pravidelně ukládají a i prohlížeč má schopnost text obnovit, ale většinou to nefunguje.

Poslední kapkou bylo, když jsem včera ztratil půl hodiny práce, kdy jsem vyplňoval wiki a vyplněný text se kvůli chybě na serveru neuložil. Po kliknutí na tlačítko Zpět už bylo samozřejmě všechno v pytli. Nestalo se mi to poprvé, tak jsem se rozhodl, že s tím něco udělám, a našel jsem si Textarea Backup Localstorage rozšíření pro Operu. Funguje to pěkně, text ukládá každých pět sekund a skrz malou ikonu vpravém horním rohu textového pole lze ztracený obnovit.

5 komentářů: „Textarea backup – zálohujte, co píšete“

 1. lzap avatar
  lzap

  Jj zacal jsem psat rozsireni pro ff, ale pak to vzdal. Nebyl cas. Uz mam chrome.

 2. anonymous avatar
  anonymous

  Kamil Páral writes:Lukáši, proč vynalézat kolo? Pro FF podobné věci existují už věky:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/lazarus-form-recovery/

 3. Miloš avatar
  Miloš

  Tak jsem Textarea Backup Localstorage nainstaloval, ale ani v pravém horním rohu, ani nikde jinde se mi žádné ouško neobjevilo.

 4. anonymous avatar
  anonymous

  volani.webnode.cz writes:Já to dělám po staru 😀 ctrl+a a ctrl+c 😀

 5. Miloš avatar
  Miloš

  Tak jsem nakonec jeho přítomnost zaregistroval na diskuse.jakpsatweb.cz, jinak na většině webů nefunguje, ani tady ne, takže ho nejspíš odinstaluji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *