Povinné ručení přes Klikpojištění.cz

Před pár týdny jsem vyřizoval nové povinné ručení. Na doporučení taťky jsem si to zřídil přes Klikpojištění.cz a musím říct, že mám po dlouhé době opět dobrou zkušenost z vyřizování pojištění.

Doteď jsem byl pojištěný u České podnikatelské pojišťovny, ale potom, co mi oznámili, že mi zvedají pojistné o 30 %, aniž bych měl za poslední rok nějakou škodní událost, rozhodl jsem se, že se podívám někde jinde. Jako klient penzijního spoření jsem od Allianz dostal slevu 20 % na povinné ručení. Z internetového formuláře jsem ale zjistil, že každý, kdo si pojištění vyřídí online, automaticky dostává slevu 17 %, takže mé zvýhodnění z penzijního spoření ve výsledku činí 3 %, tedy zhruba 80 Kč! Toto mě vážně naštvalo. Navíc cena byla docela vysoká i po oné 20% slevě.

Na doporučení taťky, jsem se tedy podíval na Klikpojištění.cz. Po zadání pár informací o parametrech povinného ručení, jsem dostal cenové nabídky několika pojišťoven s tím, že pokud mám zájem, může mi druhý den zavolat jejich člověk a celou objednávku se mnou dotáhnout do konce.  Druhý den opravdu zavolal, ale já měl auto zrovna na technické, takže jsme se domluvili na konkrétním čase za další dva dny. A přesně ten samý člověk mi v dohodnutou dobu zavolal zpět. Vyřízení bylo velmi rychlé. Jelikož nejsem zrovna intenzivní řidič, najedu tak 10 tisíc km ročně, byla pro mě hlavním kritériem cena a tu měla nejlepší Axa (1730 Kč s limity 70 milionů). To je mimochodem 60 % toho, co po mně chtěla ČPP. Paradoxně nejdéle trvalo onoho člověka přesvědčit, že VIN kód od mého auta má opravdu jen 16 znaků a ne 17. Těžko říct proč, protože podle standardu by opravdu měl mít 17. Nicméně potom, co jsem ho ubezpečil, že jak v malém, tak velkém techničáku a kupní smlouvě je VIN kód  pouze s 16 místy, uvěřil mi. Následně mi poslali na e-mail potvrzení s údaji pro platbu. To samé + dočasnou zelenou kartu poslali také poštou. Potom, co jim dorazila platba na účet, mi jen poslali potvrzovací e-mail, že smlouva o povinném ručení je platná. Jak zaplatíte, tak vám také pošlou originální zelenou kartu.

Celý proces trval jen několik dní a vzal mi tak 15 minut mého času. Ač prostředníky příliš nemusím, v tomto případě se to opravdu vyplatilo. Jak časově, tak cenově. Na trhu podobných online prostředíků existuje několik, předpokládám, že zkušenost asi bude hodně podobná, nicméně zrovna Klikpojištění.cz můžu doporučit.

Povinné ručení přes Klikpojištění.cz

2 thoughts on “Povinné ručení přes Klikpojištění.cz

  1. Pep says:

    S Klikpojištění mám taky zkušenost a naprosto bez problému, jen bych dodal, že je dobré se ještě orientovat podle referencí na jednotlivé pojišťovny a ochotu jejich plnění, než jenom podle ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *