Útěk je jenom začátek…

Novým trendem v oblasti seriálů se v poslední době staly tzv. "dramatické seriály". Průkopníkem v této oblasti je seriál Lost /Ztraceni/, který produkovala americká stanice ABC a který je fenoménem i u nás, protože se ho rozhodla začít vysílat i televize Nova. K seriálu Lost jsem se ještě neměl to potěšení dostat, protože jsem se rozhodl pro jiný seriál – Prison Break.

Tento seriál je ve světě podobným fenoménem jako Lost. A já se ani nedivím, protože mě dostal taky. U nás zatím tolik populární není, protože se ho ještě žádná česká televize nerozhodla vysílat, takže jediná možnost je stahovat ripy z internetu (samozřejmě pouze pro osobní potřebu 😉 ). Ty jsou na internetu prakticky ihned po odvysílání seriálu stanicí Fox. A titulky na sebe nenechají také dlouho čekat. Já dávám přednost sledování seriálu s anglickými titulky nebo úplně bez titulků.

O čem seriál vůbec je? Ve zkratce je to o tom, jak bratra hlavní postavy Michaela Scorfielda odsoudí k trestu smrti ve vykonstruovaném procesu. Michael se rozhodne svého bratra zachránit, připraví si pečlivě plán, jak dostat bratra z vězení a pak se sám nechá zavřít poté, co naoko přepadne banku.
Více netřeba prozrazovat, protože seriál je plný napínavých chvil a nečekaných zvratů.

Zatím bylo odvysíláno 22 dílů první série a 13 dílů série druhé (momentálně má seriál pauzu až do března). Já jsem zatím u 5.dílu druhé série.

Seriál si i u nás získal zástupy fanoušků a existuje hned několik českých fanouškových stránek – nejlepší je asi www.prison-break.cz, kterou denně navštíví přes 6000 lidí (pro srovnání české stránky seriálu Lost navštíví zhruba 9000). Na těchto stránkách najdete například odkazy na české titulky, ucelené portréty postav, wallpapery, videa nebo například takové specialitky jako soubor pro Google Earth, po jehož otevření se vám v tomto programu zobrazí všechny důležité místa ze seriálu. Můžete si z ptačí perspektivy prohlédnout například 150 let starou věznici Joliet, která byla uzavřena v roce 2002 a tvůrcové seriálu ji proto využili jako věznici Fox River.

So let's watch it!

2 komentáře: „Útěk je jenom začátek…“

  1. anonymous avatar
    anonymous

    Davie writes:Ty ses jeste nedostal k LOST :-B tak teda hodne rychle zacni pac je to fakt dobry.. ja sem se tomu jako spravny rebel branil, ale nakonec jsem tomu naprosto propadl.. Jedina nevyhoda je ze je natoceno moc malo dilu (2 serie a 6 dilu z 3.) a clovek proste nevi jak to vlastne vsechno je… Jinak na PB se prave ted chystam takze doufam ze mi to poskytne stejne navykovou zabavu jako LOST 😉

  2. anonymous avatar
    anonymous

    Petr Trn writes:Davie: Já nejdříve viděl Lost a pak Prison Break .. rozhodně můžu říct že Prison Break je ještě lepší než Lost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *