Tak nám „přeložili“ článek do slovenštiny, paní Müllerová

Včera večer jsem se vrátil z posilky a jaké překvapení na mě nečekalo. Na IM mi blikala zpráva od našeho šéfredaktora Vlasty Otta: "Ozvi se, vypadá to, že nám zkopírovali článek". Následně jsem se dozvěděl, že na Abíčků vyšel článek, který je téměř totožný s mou recenzí na Ubuntu 8.10, která vyšla na LinuxEXPRESu před několika měsíci. Jediný rozdíl byl v tom, že byl přeložený do slovenštiny (a to ještě hodně špatně, na což upozorňovali i slovenští čtenáři v diskusi) a byly odstraněny identifikující pasáže, kde vyjadřuju své osobní zkušenosti nebo odkazuju na svůj blog. A to tak necitlivě, že některé pasáže téměř postrádají smysl. Onen "autor" se ani neobtěžoval udělat nové screenshoty, což ho nakonec usvědčilo. Na prvním screenshotu bylo mé jméno dokonce 4x. Na dalším byl celý můj desktop, včetně mé fotografie.
Největší sranda na tom je, že jsem ten článek viděl a nevšiml jsem si toho. Asi to bylo tím, že to bylo ve dvě v noci a proletěl jsem ho během pár sekund.
Šéfredaktor Abíčka Robert Krátký se k tomu postavil čelem a hned nabídl několik možností řešení. Nakonec jsme se rozhodli, že bude plagiát nahrazený originálem s patřičným výsvětlením a omluvou. Do svého blogu pak RK napsal Veřejnou pomluvu plagiátora, která obsahuje třeba i rozhovor s oním týpkem, v kterém se přiznává k tomu, že ani neví, co to je Unix. Mám takové podezření, že onen týpek neměl Linux v životě nainstalovaný. Nevím, jestli mám být na něj nasraný a nebo ho litovat, protože to je kromě ohromné vychcanosti a drzosti (někteří si těch screenshotů všimli, ale nenapadlo je, že by mohl být někdo tak drzý a použít je, aniž by to bylo domluvené), také známka ohromné blbosti.

P.S. Až vám bude nějaký Miroslav Buj(na) nabízet zaručeně vlastní články, tak ho kopněte do prdele.

Jeden komentář: „Tak nám „přeložili“ článek do slovenštiny, paní Müllerová“

  1. anonymous avatar
    anonymous

    Chrizofilax writes:To jsem rád ,že se to vyřešilo to je strašák všech co publikují nějaký svůj článek na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *