InstallFest 2010

V neděli 7.3. jsem se vydal na slavný český Silicon Hill, abych stihnul alespoň odpolední program druhého dne tradiční české konference zabývající se Linuxem a open source. Byl to pro mě již druhý ročník a po dobrým zkušenostech z loňského ročníku jsem se těšil na přednášky.
Organizace byla obdobná jako minulý rok. Registrace nebyla potřeba, ale návštěvník mohl vyplnit dotazník, který šel do slosování. Překvapen jsem byl nižší účastí oproti minulému ročníku. Nevím, jestli to bylo jen mé zdání, přece jen jsem došel až na závěrečnou čtvrtinu konference, ale v sále jsem našel méně lidí než loni. Za slabší účast může částečně i naše redakce. Loni jsme se na InstallFestu sešli minimálně čtyři, letos jsem tam byl jenom já.
Všechny tři přednášky, které jsem navštívil, byly zajímavé. Nejdříve nám kluci ze SUSE vysvětlili, jak se vlastně buildí balíčky pomocí Build Service, potom přišel člověk z českého Sunu, jehož přednáška se mi líbila asi nejvíce už kvůli tomu, že ji oživoval "dialogy" s velkým plyšovým tučnákem nesoucím logo Oracle. Jako již tradičně nechyběli lidé z českého Red Hatu, kteří poreferovali o tom, co obnáší vývoj softwaru pro Linux. Když se náhodou v přednáškách objevovala hluchá místa, poutala moji pozornost Nokia N900, kterou krátce před tím dostal na testování.
Po skončení poslední přednášky proběhlo slosování, kde se usmálo štěstí i na mě, a já se jenom modlil, aby na mě nevyšla knížka o Ubuntu, protože v ní znám snad každé slovo 🙂

Jeden komentář: „InstallFest 2010“

  1. anonymous avatar
    anonymous

    VacaL writes:V neděli bylo skutečně lidí míň, ale v sobotu bylo plno. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *