Od března v Red Hatu

Tak už je to jisté, od března nastupuju do společnosti Red Hat. Když jsem se v říjnu vrátil z Jižní Ameriky, měl jsem budoucnost naplánovanou úplně jinak. Chtěl jsem dodělat školu a potom vyrazit do zahraničí. Ucházel jsem se o stipendium na dvouleté MBA studium v USA. Dostal jsem se mezi dvanáct uchazečů do druhého kola, ale mezi tři, kteří byli vybráni, už jsem se neprotlačil. Druhým plánem bylo jet na jaře někde do zahraničí na internship, potom v létě nazpátek do USA vydělat nějaké peníze a zůstat jeden rok v Kanadě, ideálně v nějakém horském středisku jako Whistler nebo Banff. Ze všeho nejméně se mi chtělo usadit v ČR. To by musela přijít nějaká extra lákavá nabídka. A ta přišla právě z Red Hatu.
Rozhovory mezi mnou a lidmi z Red Hatu trvaly už od začátku prosince, ale až dnes jsem podepsal smlouvu a můžu tedy oznámit, že důvodem, proč jsem po téměř sedmi letech skončil v Praze a stěhuju se do Brna, je právě práce v Red Hatu, kde nastupuji 1.3. Pokud by se mně před nedávnem někdo zeptal, jakou práci bych rád ideálně dělal, moje představy by se dosti podobaly "job description", který jsem z Red Hatu dostal. Moje pozice se oficiálně jmenuje Research University Manager a její popis vyjde na více než jednu stránku, ale v kostce se dá říct, že půjde o práci s komunitou, spolupráci s univerzitami a o prezentaci Red Hatu na různých konferencích. Plynule tím navážu na to, co jsem z části za peníze a z části jako dobrovolník dělal posledních pět let.

3 komentáře: „Od března v Red Hatu“

 1. Miloš avatar
  Miloš

  Blahopřeji.

 2. anonymous avatar
  anonymous

  volani.webnode.cz writes:Gratuluji, myslím že je to dobrá volba.Red Hat zbyla jako jedna z mála velkých firem, kteří podporují svobodný software.Doufám že nebudou dělat jen svůj interní SW pro bugreporty a soukromé cloudy 😀

 3. anonymous avatar
  anonymous

  Martin Štverák writes:gratulace veliká .) věřím, že tahle práce ti sedne 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *