Rozšíření pro Speed Dial

Opera přišla ve verzi 11.50 se zajímavou inovací, kterou s odstupem času opravdu oceňuji. Byla to Opera, která jako první přišla se Speed Dialem – stránkou s náhledy nejoblíbenějších stránek. Nezůstala však pouze u toho a přisla také s rozšířeními pro Speed Dial. Nápad to je opravdu dobrý, protože proč mít ve Speed Dialu jenom neměnící se náhled Facebooku, když místo něj můžu mít okénko, které mi už rovnou ukazuje notifikace, nové zprávy atd. To platí i o jiných službách. Mezi má oblíbená rozšíření patří:

 • Facebook Preview – zobrazuje ony nové zprávy a události na FB.
 • Gmail on Speed Dial – osobně jej nepoužívám, ale nastavuji ho každému, kdo používá webové rozhraní Gmailu.
 • The Weather – zobrazuje počasí podle yr.no, což je podle mě nejlepší stránka o počasí. Dokáže zobrazit předpověď počasí pro prakticky jakoukoliv díru v ČR i jinde ve světě. Nehodí se však příliš na zobrazení aktuálního počasí.
 • Gismeteo – zobrazuje přesnější a častěji aktualizované aktuální počasí, ale jeho stránky nejsou zdaleka tak dobré jako yr.no. Navíc zná jen několik měst v ČR.
 • Firstshowing.net – zobrazuje recenze a trailery na nejnovější filmy
 • Webcam Viewer – zobrazení libovolné webkamery

Rozšíření existuje více, i když jich zatím není mnoho (82). Snad tento počet časem poroste.

Speed Dial s několika rozšířeními

3 komentáře: „Rozšíření pro Speed Dial“

 1. anonymous avatar
  anonymous

  volani.webnode.cz writes:sry, zapomněl jsem že to tu nebere v potaz odstavce (řádky), takže to je trošku nepřehledné čtení..

 2. anonymous avatar
  anonymous

  volani.webnode.cz writes:Na zive.cz má vyjít údajně článek o tom, kde bere opera finanční příjem.Já dám přednost firefoxu, protože dávám přednost svobodnému software před uzavřeným, navíc se mi líbí mozilí manifest: http://www.mozilla.org/about/manifesto.cs.html.Chrome zase ovládá google ( http://www.srware.net/en/software_srware_iron_chrome_vs_iron.php )Ale je pravda že občas využívám všechny prohlížeče.Naposledy mě třeba potěšil tento doplněk: https://chrome.google.com/webstore/detail/lcaamfnbfljlllfgnibpmplpjchdgiljJinak já speed dial nepoužívám, ale pro firefoxu existuje rozlišení, které jsem někomu nastavoval a zdál se s nám být spokojený..Moje zkušenosti:srware iron (chromium) je ze všech prohlížečů nejrychlejší (start, přepínání tabů), ale často padá.Firefox: někdy mě připadá jako zpomalený film, neumí spouštět pluginy až na vyžádání (kliknutí).Opera: takové all in one řešení, kde toho příliš nechybí a v nových verzích to nemá tak překombinované a přeplácané GUI (ten panel pod nabídkou start..) ale dlouho neuměla doplňky a i teď funkčně pokulhávají za firefoxem i chromem (který je na to hůř jak firefox co se do možností doplňků týče).Ale doby kdy byla opera za peníze a pak s reklamním proužkem si ještě pamatuji.. :)Mám dojem že google firefox nepovažuje za konkurenci, ale operu ano (dost věcí od google ve firefoxu funguje a v opeře ne – opravdu to je problém pouze technický?).Opera mini nemá na "hloupých telefonech" konkurenci (pravda, má – klasický integrovaný browser a web proxy od operátora) a neumí otevírat html soubory z paměťové karty..)Na opeře se mi líbí, že umí standardně náhledy panelů a ukazuje v URL pořád ikonku s možností odebírat RSS).Také opera nabízí až moc možností které se překrývají- widgety, doplňky, Aplikace pro Opera Unite ( http://unite.opera.com/applications ), uživatelské skripty user.js a teď ješte rozšíření pro speed dial 😀 a to nevím jestli jestli jsme na něco nezapomenul :)Nejvíc zbytečné se mi zdají ty widgety (k čemu to je?) a unite (je to uzavřené a asi to funguje pouze opera-opera pokud jsou obě strany online)..

 3. Sesivany avatar
  Sesivany

  Google lépe podporuje Firefox už jen kvůli jeho tržnímu podílu, který je celosvětově mnohem větší než u Opery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *