Už jedu na Fedoře 17 a zatím dobrý

Zhruba před dvěma týdny jsem upgradoval na domácím počítači na Fedoru 17 a musím říct, že jsem zatím spokojený. Myslím, že se jedná o povedenější vydání, než byla Fedora 16, kde u mně upgrade neproběhl zcela v pořádku. Jedinou kaňkou na vydání Fedory 17 byl problém s upgradem jádra. Tato chyba bohužel proklouzla shodou několika nešťastných okolností.

Dnes mi vyšel na LinuxEXPRESu i článek o Fedoře 17. V něm jsem se snažil jen shrnout novinky, které člověk s Fedorou 17 dostane. Přece jen už nejsem zdaleka nezávislý, abych mohl recenze Fedory dělat. Nicméně tady na blogu můžu říct, že jsem zatím spokojený. Především se mi líbí, jak zraje GNOME 3. Program Every Details Matters opravdu zafungoval a jsem rád, že plno drobných nedostatků v GNOME 3.4 zmizelo. Hodně jich tam pořád je, ale vyřešení velké části zbývajících je v roadmap GNOME 3.6.

Dost mě taky potěšily změny v ovladačích grafických karet, které přinesl kernel 3.3. Jak už jsem psal, nový ovladač GMA500 dal novou naději netbooku, který už jsem na Linuxu prakticky odepsal.

Jinak z pohledu uživatele žádné zásadní změny, prostě takové evoluční vydání plné drobných vylepšení.


Mustard indicates progress! 😉

Jeden komentář: „Už jedu na Fedoře 17 a zatím dobrý“

  1. anonymous avatar
    anonymous

    Anonymous writes:Máte štěstí, že nepoužíváte Dell XPS 13. Fedora 17 Live neběží (kernel panic). Ne úplný odborník má obavy přejít na novou verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *