Hledáme interna

Stále studuješ a ještě minimálně rok budeš a chtěl bys pracovat v Red Hatu? Hledáme studenta na intern pozici do desktop týmu, konkrétně do týmu, který pracuje na SPICE.

Co si pod SPICE představit? Jedná se o protokol, který zajišťuje přístup k obrazovce a zařízením (klávesnice, myš, audio,…). Takové VNC na steroidech. Tvojí pracovní náplní by byly funkce, které jsou ve SPICE potřeba pro desktopovou virtualizaci GNOME Boxes.

Hlavní náplň práce:

 • vývoj nových vlastností v upstreamu SPICE,
 • být aktivní v open source komunitě SPICE,
 • naučit se a seznámit se s různorodým portfoliem technologií kolem SPICE,
 • podílet se na integraci SPICE s Boxes.

Požadované znalosti:

 • znalost C, C++ (nemusíte v těchto jazycích být experti, ale měli byste je znát a mít s nimi nějakou zkušenost). Znalost Javy a Pythonu potom uvítáme jako bonus,
 • zkušenost s vývojem na Linuxu včetně obvyklých nástrojů a knihoven (opět neočekáváme, že budete experti, ale měli byste mít přehled),
 • základní zkušenost s virtualizací a sítěmi jako bonus,
 • alespoň základní komunikativní znalost angličtiny, protože většina tvých kolegů budou cizinci (opět se není čeho bát, oni také nejsou rodilí mluvčí, pokud si svojí angličtinou nejsi jistý, tak je pořád lepší to zkusit).

Jelikož internship v Red Hatu je především o tom, aby se člověk učil a sbíral zkušenosti od kolegů, vyžadujeme, aby student docházel k nám do kanceláře. Tím se výběr omezuje na studenty z Brna, i když ne nutně. Nástup je možný ihned a očekáváme, že u nás student zůstane minimálně rok, pokud budou obě strany spokojené. Potom je možnost to přetavit do pracovního úvazku.

Pokud máš zájem, napiš do komentářů.

5 komentářů: „Hledáme interna“

 1. L. avatar
  L.

  Měl bych zájem.

  1. sesivany avatar

   Ahoj, pošli životopis na eischmann [at] redhat [dot] com.

 2. MAK avatar
  MAK

  Mám zájem.

  1. sesivany avatar

   Stejně jako u kolegy výše: pošli životopis na eischmann [at] redhat [dot] com.

 3. eischmann avatar

  Pro další případné zájemce, kandidáta už jsme vybrali. Nicméně interny do Red Hatu hledáme pořád. V případě zájmu se stačí ozvat na jstafa [at] redhat [dot] com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *