Nový vzhled Ubuntu

Ubuntu už nám pomalu finišuje (finální verze vyjde za týden) a konečně jsme se dočkali nového definitivního vzhledu. Po různých experimentech se vývojářům podařilo najít kompromis mezi starým, ověřeným konceptem a novými prvky. Oproti staré verzi jsou to především nové panely, které jsou plastičtější a jsou částečně průhledné (od krajů ke středu).

Pokus o nový tmavý vzhled neuspěl.


Původní vzhled podpořený opravdu špatným wallpaperem taky nebyl ono.


Výsledný vzhled ale nakonec není vůbec špatný. I výchozí wallpaper vypadá pěkně a nápaditě (podotýkám, že Intrepid Ibex, což je kódové označení Ubuntu 8.10, znamená neohrožený kozorožec).

4 komentáře: „Nový vzhled Ubuntu“

 1. anonymous avatar
  anonymous

  Anonymous writes:

  "podotýkám, že Intrepid Ibex, což je kódové označení Ubuntu 8.10, znamená neohrožený kozorožec"Tak proč mi to připomíná ježka?

 2. anonymous avatar
  anonymous

  daks writes:Mám pocit, že tmavej vzhled je docela populární a používanej, ale mě se nikdy moc nelíbil, protože jsem se v tmavým prostředí špatně orientoval a přišlo mi nepřehledný. Kupodivu se mi zdá, že ten novej tmavej vzhled Ubuntu byl pro mě ještě zdaleka nejpřehlednější ze všech tmavejch, který jsem kdy zkoušel. Ale jinak nevím, jestli je otázka defaultního vzhledu nějak důležitá (možná to hraje roli u nových uživatelů OS), protože změna je fakt záležitost několika kliknutí. To je taky jedna z věcí, která se mi na Linuxových distribucích líbí – možnost přizpůsobit si jednoduchým způsobem vzhled pracovního prostředí.

 3. anonymous avatar
  anonymous

  FT writes:Ten rám oken bude v Ubuntu 8.10 defaultní??

 4. Sesivany avatar
  Sesivany

  Ne, to je Emerald, neuvědomil jsem si to, je to sice defaultu podobné, ale víc průhhledné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *