Jak se měnil můj desktop

Člověk si ani neuvědomuje, jak se mu jeho systém mění pod rukama. Náhodou jsem objevil čtyři screenshoty, které mapují vývoj vzhledu mého systému za poslední tři roky. Ač by to člověk neřekl, tak za tři roky šel vývoj vzhledu Linuxu (v tomto konkrétním případě GNOME v Ubuntu) neuvěřitelně kupředu. Nevím přesně, o které verze Ubuntu se jedná, ale nejstarší je s největší pravděpodobností Ubuntu 7.10 a nejnovější Ubuntu 10.10.
Zajímavé také je, že ač se měnil vzhled, rozložení panelů i applety jsou víceméně pořád stejné. Holt jsem konzervativní.


Plné rozlišení


Plné rozlišení


Plné rozlišení

4 komentáře: „Jak se měnil můj desktop“

 1. anonymous avatar
  anonymous

  Anonymous writes:Ahoj, jak se jmenují všechny ty aplety nahoře v panelu na posledním screenshotu? Je to tray nebo jen tak přidáno na panel?Dík,ja

 2. Sesivany avatar
  Sesivany

  Není to nic speciálního, jen to, co najdeš ve standardní instalaci. Zleva je to Hamster (měření času aktivit), sledování CPU, oznamovací oblast, indicator-applet (jen v Ubuntu), hodiny, indicator-applet-session.

 3. anonymous avatar
  anonymous

  Anonymous writes:To je ono, já nemám standardní instalaci 🙂 Přecházím z KDE na Archu, hledám nějaké tipy pro inspiraci na úpravu vanilla GNOME. Dík

 4. anonymous avatar
  anonymous

  kyberdev writes:Ja som si nedavno na taketo veci zalozil fotoalbum. Prijemne spominanie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *