Jak se měnil můj desktop

Člověk si ani neuvědomuje, jak se mu jeho systém mění pod rukama. Náhodou jsem objevil čtyři screenshoty, které mapují vývoj vzhledu mého systému za poslední tři roky. Ač by to člověk neřekl, tak za tři roky šel vývoj vzhledu Linuxu (v tomto konkrétním případě GNOME v Ubuntu) neuvěřitelně kupředu. Nevím přesně, o které verze Ubuntu se jedná, ale nejstarší je s největší pravděpodobností Ubuntu 7.10 a nejnovější Ubuntu 10.10.
Zajímavé také je, že ač se měnil vzhled, rozložení panelů i applety jsou víceméně pořád stejné. Holt jsem konzervativní.


Plné rozlišení


Plné rozlišení


Plné rozlišení

Jak se měnil můj desktop

4 thoughts on “Jak se měnil můj desktop

  1. anonymous says:

    Anonymous writes:Ahoj, jak se jmenují všechny ty aplety nahoře v panelu na posledním screenshotu? Je to tray nebo jen tak přidáno na panel?Dík,ja

  2. Sesivany says:

    Není to nic speciálního, jen to, co najdeš ve standardní instalaci. Zleva je to Hamster (měření času aktivit), sledování CPU, oznamovací oblast, indicator-applet (jen v Ubuntu), hodiny, indicator-applet-session.

  3. anonymous says:

    Anonymous writes:To je ono, já nemám standardní instalaci 🙂 Přecházím z KDE na Archu, hledám nějaké tipy pro inspiraci na úpravu vanilla GNOME. Dík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *