Jak se měnil můj desktop

Člověk si ani neuvědomuje, jak se mu jeho systém mění pod rukama. Náhodou jsem objevil čtyři screenshoty, které mapují vývoj vzhledu mého systému za poslední tři roky. Ač by to člověk neřekl, tak za tři roky šel vývoj vzhledu Linuxu (v tomto konkrétním případě GNOME v Ubuntu) neuvěřitelně kupředu. Nevím přesně, o které verze Ubuntu se jedná, ale nejstarší je s největší pravděpodobností Ubuntu 7.10 a nejnovější Ubuntu 10.10.
Zajímavé také je, že ač se měnil vzhled, rozložení panelů i applety jsou víceméně pořád stejné. Holt jsem konzervativní.


Plné rozlišení


Plné rozlišení


Plné rozlišení

Jak se měnil můj desktop

4 komentáře: „Jak se měnil můj desktop

  1. anonymous napsal:

    Anonymous writes:Ahoj, jak se jmenují všechny ty aplety nahoře v panelu na posledním screenshotu? Je to tray nebo jen tak přidáno na panel?Dík,ja

  2. Sesivany napsal:

    Není to nic speciálního, jen to, co najdeš ve standardní instalaci. Zleva je to Hamster (měření času aktivit), sledování CPU, oznamovací oblast, indicator-applet (jen v Ubuntu), hodiny, indicator-applet-session.

  3. anonymous napsal:

    Anonymous writes:To je ono, já nemám standardní instalaci 🙂 Přecházím z KDE na Archu, hledám nějaké tipy pro inspiraci na úpravu vanilla GNOME. Dík

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.