Fedora 15 a release party

Tak nám vyšla nová Fedora, v pořadí už patnáctá. Jako obvykle přináší balík těch nejzásadnějších novinek ve světě Linuxu. Zásadní změnou je jistě systemd, který kompletně nahrazuje systém init skriptů. Ve Fedoře 15 ještě nejsou využívány naplno všechny jeho možnosti, ale v budoucnu by mohl přinést revoluční změny. Další zásadní novinkou je GNOME 3 s GNOME Shell. Toto nové desktopové prostředí je zcela jiné a musím říct, že se mi začíná líbit čím dál víc. Stále jsem na vážkách, jestli na Fedoru 15 přejít. GNOME 3 mě láká, ale pořád ještě potřebuje nějaký čas, aby se vše doladilo a optimalizovalo. Bylo by to teď pro mě asi, jak angličani říkají, "out of my comfort zone".

V den vydání, tedy včera, jsme také u nás v brněnské pobočce Red Hatu uspořádali první českou Fedora release party. Zájem byl velký a několikanásobně předčil moje odhady. Celkově dorazilo 100 lidí, zhruba polovina byli zaměstnanci Red Hatu a polovina externí návštěvníci. Myslím, že akce splnila svůj účel, tedy že se společně sešli lidi z komunity/uživatelé a vývojáři Fedory. Podrobnější report jsem napsal na svůj pracovní blog, je ovšem v angličtině.

Jeden komentář: „Fedora 15 a release party“

  1. anonymous avatar
    anonymous

    volani.webnode.cz writes:A není někde něco o protokolu SPICE ?Nejlíp jestli a kdy bude nějaká funkční binárka pro BFU, konkurující VNC 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *