Pořádáme první brněnský Linux Desktop Meetup

5. května pořádáme v Brně první Linux Desktop Meetup. Mělo by jít o spíše neformální setkání lidí, které zajímá linuxový desktop, chtějí se dozvědět něco nového, pobavit se s desktopovými vývojáři a lidmi s podobným zájmem.

Computer-1-300px

Nápad zorganizovat meetup mi uzrál v hlavě na dni otevřených dveří u nás v Red Hatu. Čas od času za námi dojdou studenti, kteří by se rádi zapojili do vývoje, ale neví, kde začít. Mohli jsme je odkázat online zdroje, ale nemohli jsme je pozvat někam, kde se o tom s námi můžou pobavit víc do hloubky.

Cílem je také vytvořit v Brně komunitu kolem linuxového desktopu také mimo Red Hat. V brněnské pobočce pracuje přes 20 lidí na linuxovém desktopu, což je slušné číslo, ale mimo Red Hat žádná komunita aktivní není. Meetupy by mohly takovou komunitu nastartovat. Předpokládám, že ze začátku budou většinu účastníků tvořit lidi z Red Hatu, ale chceme být co nejvíc otevření (každý může přijít s vlastní přednáškou, tématem k diskusi…), tak třeba časem budeme v menšině 🙂

O čem by setkání měly být? Rádi bychom vždycky připravili pár kratších, praktičtěji zaměřených přednášek na aktuální témata. Další část by měla být věnovaná především neformální diskusi. V budoucnu se to třeba přetransformuje do toho, že zkušenější vývojáři budou na setkání pomáhat s problémy nováčkům apod.

Kdy? Jako termín jsme stanovili každý první čtvrtek v měsíci. Začínáme tedy 5.5. od 18:00.

Kde? Místo konání prvního setkání bude Red Hat Lab na FIT VUT. Nicméně nejsme na toto místo fixovaní. Pokud najdeme vhodnější, můžeme se s dalšími setkáními přesunout jinam.

Pokud vás akce zaujala, rádi vás 5. května uvidíme.

Pořádáme první brněnský Linux Desktop Meetup

2 komentáře: „Pořádáme první brněnský Linux Desktop Meetup

  1. Gargamel napsal:

    A bude to jen prezentace Jedineho Spravneho Desktopu ™ nebo date prostor i komunite na prezentaci dalsich DE, idealne s moznosti koordinace dalsiho vyvoje? 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.